PhDr. Valéria Juríčková, PhD.

0917 126 647
SZUŠ Jastrabie n. T.
Milujem kávu. Skoré rána. Búrky. Vanilku. A prekvapenia. Snívam o dome plnom kníh. Hre na husle. Ceste okolo sveta. Zrubovej chate v horách. Útulnosti rodinnej pohody. ...a o aute, čo zaparkuje samo.
Ako absolventka OA v Prešove (1994) som túžila po práci ekonóma (ideálne na burze cenných papierov). Kúzlo umeleckého sveta bolo silnejšie. Vyštudovala som teda slovenskú a ukrajinskú filológiu (1994-99). Počas pôsobenia na Filozofickej fakulte PU (2001-12) si ma získala veda. SZUŠ spojila všetky moje ambície do jednej reality.
DSC_7121
Slovníkové heslá o mne píšu ako o literárnej teoretičke, prekladateľke, spisovateľke, publicistke, autorke kníh, vedeckých štúdií, členke asociácií a redakčných rád. Na konkrétnosti rámček nestačí :) Nezmieňujú sa ale o obyčajnosti života za dverami súkromia, kde chcem byť človekom, ktorý je vďačný za ľudí okolo seba. Ktorý žije s chuťou a rád.
Kedysi som tvrdila, že nemám rada jazz. A potom ma dostali kvalitné jazzové kúsky. Dnes už nepoviem, že niečo z umenia "nemusím". Mám rada kvalitu.
Hoci... predsa len najbližšie mám k modernému umeniu. Páčia sa mi zmysluplné deformácie. Skryté vrstvy. Intertext... Umenie má zaujať. Vytvoriť priestor k dotváraniu aj pre mňa (čitateľa, diváka, poslucháča). Rátajú sa mi autori, ktorí rátajú so mnou.
Najväčšou hodnotou je pre mňa čas. Premárnené peniaze sa dajú zarobiť. S premárneným časom už nespravíme nič.
Čas, ktorý trávim v SZUŠ Jastrabie n.T., je pre mňa vzácny. Kvôli ľuďom, s ktorými pracujem. Kvôli deťom, ktorým ponúkame viac ako vzdelanie. Kvôli projektom, ktorými zlepšujeme život verejnosti. Kvôli možnosti stvárňovať človeka tak, aby bol Človekom.

Učí v odboroch

Literárno-dramatický obor
Literárno-
dramatický odbor