Mgr. Magdaléna Faronová

Počas stredoškolského štúdia módneho návrhárstva som sa s umením ako tvorbou stretla prvýkrát. Stalo sa mojou súčasťou natoľko, že som chcela študovať v umenovednom odbore. Keďže k umeniu má pomerne blízko história, nakoniec som úspešne vyštudovala učiteľstvo dejepisu a výtvarného umenia (PU v Prešove).
Magdaléna Koščová
Ako začínajúca učiteľka mám určite v pláne dosiahnuť s deťmi úspechy, ktoré ukážu, čo v nich naozaj je, čo sa v nich skrýva, pretože to najkrajšie, čo dieťa má, je tvorivosť, predstavivosť a fantázia, ktoré chceme v našej ZUŠke podporovať a rozvíjať.
Ako správny milovník umenia vidím umenie všade a vo všetkom. Okrem klasických techník som sa našla v oblasti úžitkového umenia - tvorbe šperkov. Mojím naj v umení sú diela impresionistov, ktoré som mala možnosť vidieť aj na vlastné oči. Z diel Moneta, Maneta či Pissarra vyžaruje niečo zvláštne, čo prináša nevšedné emócie aj inšpiráciu.
Dnes som rada, že som súčasťou skvelého kolektívu a môžem robiť to, čo ma baví. Každé dieťa je výnimočné a som rada, že to, čo im na hodinách výtvarnej dávam, sa mi aj vracia, či už úsmevom alebo poďakovaním. A pre mňa bude najväčším úspechom, ak na konci školského roka budú deti bohatšie o svoje skúsenosti, plné tvorivých nápadov a túžby navštevovať našu ZUŠku.

Učí v odboroch

Výtvarný odbor
Výtvarný odbor